facebook youtube zonerama logo instagram

Cyklozájezd Hustopeče 2022

Ve dnech 23. až 25. září 2022 jsme v tradičním podzimním termínu pořádali cyklistický zájezd do okolí moravské Hustopeče.

Na tento rok jsme opět vybrali, k radosti všech účastníků, návrat do oblasti vína. Vyrazili jsme v pátek v šest hodin ráno a dojeli jsme autobusem k brněnské přehradě. Zde jsme vyložili kola a vyrazili po cyklotrase EV4 podél řeky Svratky přes Brno až k nákupnímu centru Olympia, kde jsme v loňském roce začínali (to jsme ale jeli podél řeky Svitavy). Dále jsme pokračovali na Rajhradice a Křepice, kde jsme se napojili na cyklostezku "Krajem kvetoucí révy", po které jsme mezi vinohrady dojeli až do Hustopeče. Zde jsme měli zajištěno ubytování v hotelu Formanka.

Následující den jsme vyrazili na okružní cestu kolem Pálavy. Přes obce Šakvice a Strachotín jsme se dostali pod Pálavu do obce Dolní Věstonice. Následně jsme pokračovali přes obec Perná až do Mikulova. Prošli jsme městem a pokračovali po cyklotrase na Sedlec, k Hraničnímu zámečku a následně do Lednice. Pak již naše trasa vedla do obce Přítluky a kolem Vinařství U Kapličky jsme se vraceli zpět  na Šakvice a Hustopeče.

Závěrečný den jsme vyrazili po cyklotrase "André" k rozhledně U Obrázku. Následně pokračujeme až do Velkých Pavlovic, kde jsme si vyšlápli k rozhledně Slunečná. Když jsme se dostatečně nabažili krásných výhledů, pokračovali jsme do Velkých Bílovic přes bývalé hradiště Zimarky, kde dnes stojí kaplička s nádherným výhledem na okolní vinice. Z Bílovic jsme pokračovali na Podivín, následně k Janovu hradu a přes lužní lesy jsme dojeli do Břeclavi, kde jsme naše podzimní putování ukončili. Závěrem je třeba poznamenat, že vzhledem k letošnímu deštivému září nás celou dobu provázelo štěstí na počasí, nikde jsme nezmokli, naopak jsme si užili příjemné podzimní sluníčko.
Celkem se  letošního zájezdu zúčastnilo 41 cyklistů a najeli jsme dohromady přibližně 180 kilometrů.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu    zonerama