facebook youtube zonerama logo instagram

Cyklozájezd Kersko 2019

Ve dnech 14. až 16. června 2019 jsme pořádali tradiční jarní cyklistický zájezd, tentokrát do oblasti přírodního parku Kersko.

Vyrazili jsme v pátek v brzkých ranních hodinách a dojeli jsme do Mladé Boleslavi, kde jsme složili kola a vyrazili na první trasu parkem podél Klenice až k řece Jizera. Dále jsme pokračovali podél toku Jizery do Benátek nad Jizerou. Cestou jsme mohli vidět impozantní Stránovský viadukt, v Benátkách jsme zase navštívili krásný zámecký park. Následně jsme pokračovali až do Čelákovic, a zde již jsme jeli proti proudu řeky Labe až do přírodního parku Kersko, kde jsme byli ubytováni v rekreačním zařízení Bungalovy Hájenka.
Následující den trasa vedla částečně po NS Bohumila Hrabala kolem Hrabalovy hájenky, dále jsme pokračovali do obce Velenka a následně do Českého Brodu. Po prohlídce náměstí jsme pokračovali do Kostelce nad Černými lesy, kde jsme navštívili místní pivovar s pivovarským muzeem a ochutnali jejich pivo. Následně jsme pokračovali do města Kouřim a přes Klášterní Skalici zpět do Kerska. Zde jsme navštívili Hrabalovu hájenku, která je známa z filmu Slavnosti sněženek a ochutnali kančí kýtu na šípkové omáčce. Výborná!
V neděli, poslední den našeho cyklo putování, jsme vyrazili proti proudu Labe, a po mnohých krásných cyklostezkách jsme přes Poděbrady, Velký Osek a Kolín dorazili až do Týnce nad Labem. Zde na nás již čekal autobus, naložili jsme kola a vyrazili k domovu.
Celkem se zájezdu zúčastnilo 40 cyklistů a najeli jsme dohromady přibližně 180 pohodových kilometrů.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu zonerama