facebook youtube zonerama logo instagram

Cyklozájezd Ohře 2020

Ve dnech 14. až 16. srpna 2020 jsme v posunutém termínu pořádali tradiční jarní cyklistický zájezd, který jsme tentokrát naplánovali do povodí řeky Ohře.

Vyrazili jsme v pátek v pět hodin ráno a dojeli jsme autobusem do Chebu, kde jsme složili kola a vyrazili na první trasu. Nejdříve jsme si prohlédli náměstí v Chebu a poté podél toku řeky Ohře pokračovali až do Karlových Varů. Cestou jsme jeli přes Kynšperk na Ohří, podívali jsme se na jezero Medard, které vzniklo na bývalé lomové lokalitě. Dále přes Sokolov k romantickému hradu Loket. Chráněnou krajinnou oblastí Slavkovský les jsme dojeli k NPP Svatošské skály a dále pak pokračovali do Karlových Varů, kde jsme naložili kola a přejeli k našemu ubytování u Nechranické přehrady.
Následující den nás autobus opět dovezl do Karlových Varů. Po prohlídce vřídelní kolonády a nasátí lázeňské atmosféry jsme pokračovali dále ve směru toku Ohře. Navštívili jsme bývalé lázně Kyselka, krytý dřevěný most v Radošově a pokračovali přes Klášterec nad Ohří a Kadaň do kempu Nechranice, kam jsme dorazili v podvečerních hodinách.
V neděli, poslední den našeho cyklo putování, jsme pokračovali po proudu Ohře s návštěvou měst Žatec, Postoloprty a Louny. Zde na nás již čekal autobus, naložili jsme kola a vyrazili k domovu.
Celkem se zájezdu zúčastnilo 40 cyklistů a najeli jsme dohromady přibližně 185 kilometrů.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu zonerama