facebook youtube zonerama logo instagram

Jizerské hory 2017 - podzim

Ve dnech 12. až 15. října 2017 jsme uskutečnili turistický výlet do Jizerských hor.

Zájezdu se zúčastnilo šest účastníků (z toho pět členů odboru KČT Sopotnice).

Ve čtvrtek jsme ve večerních hodinách dorazili na chatu Tesanka v Hraběticích, kde jsme měli zajištěno ubytování.

V pátek ráno jsme vyrazili na první túru. Vyšli jsme od chaty Tesanka a kolem vodní nádrže Josefův Důl jsme po žluté TZ došli na Kristiánov, kde jsme si chtěli prohlédnout muzeum sklářství, bohužel ale bylo zavřeno. Pokračovali jsme tedy dále k Šámalově chatě, dále k vodní nádrži Bedřichov a po naučné stezce Černá Nisa jsme došli do Bedřichova. Z Bedřichova jsme vyšli na Královku a přes Prezidenskou chatu (zde jsme povečeřeli) jsme se vrátili zpět chatu Tesanka. Celkem jsme ušli asi 21 km.

V sobotu jsme přejeli auty do Hejnic a zde jsme vyrazili po červené TZ na působivé vyhlídkové místo Ořešník, kde se nám naskytl nádherný pohled na podzimem zbarvené okolní bučiny. Pokračovali jsme k vodopádu Velký Štolpich a  pak již zpět po žluté TZ do Hejnic. Ušli jsme přibližně 16 km.

V neděli ráno jsme vyrazili auty na Jizerku, odkud jsme za nádherného počasí šli pěšky kolem Bukovce, přes Karlovský most do Polska. Zde jsme šli část cesty proti proudu řeky Jizery a mohli obdivovat její krásné meandry. Pak jsme se stejnou cestou vrátili zpět a po žluté TZ došli na Jizerku. Ušli jsme cca 10 km.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu logo zonerama