facebook youtube zonerama logo instagram

Dolomity 2017

Ve dnech 5. až 14. července 2017 jsme v tříčlenné skupině vyrazili do italských Dolomit.

 

Zájezdu se zúčastnili tři členové odboru KČT Sopotnice: Petr Lžičař, Miroslav Belka a Jana Belková. Doprava osobním automobilem.

Vyrazili jsme ve středu 5.července v brzkých ranních hodinách a naším cílem byl kemp Sass Dlacia pod sedlem Valparola v lokalitě Badia, do kterého jsme dorazili v odpoledních hodinách.

Ve čtvrtek 6. července jsme vyrazili na první trasu přímo od kempu údolím LE GRAN PLAN a vystoupili zajištěnou cestou na vrchol FURGIA ROSSA (2 703 m.n.m.). Krásná, ale dlouhá trasa, celkem téměř 11 hodin.

V pátek 7. července jsme přejeli autem do Cortiny d‘ Ampezzo a zajištěnou cestou Sci Club 18 vystoupili k horní stanici lanovky Faloria. Zajištěná cesta 360 výškových metrů, celkové převýšení trasy cca 1000 výškových metrů. Nazpátek jsme jeli lanovkou a prohlédli si Cortinu.

V sobotu 8. července jsme přejeli autem do oblasti SELLA a zajištěnou cestou B. Tridentina vystoupali k chatě Pisciadu (2585 m.n.m.). Jedná se o krásnou zajištěnou cestu klasifikace C, která je však přeplněna lezci vzhledem k její dobré dostupnosti od parkoviště. Původně plánovaný 2,5 hodinový výstup trval 4 hodiny. Sestupovou cestou jsme se vrátili zpět k autu.

V neděli 9. července jsme si naplánovali odpočinkový den a vyrazili do sedla Valparola, kde jsme si prohlédli tunely a opevnění z první světové války a také muzeum v pevnosti TRE SASSI, které nás překvapilo bohatostí jejich exponátů.

V pondělí 10. července jsme opět vyrazili do Cortiny a prošli si část údolí FANES s krátkou zajištěnou cestou roklí kolem vodopádu Cascata de Fanes. Cesta je vedena přímo za vodopádem, což je úchvatný zážitek.

V úterý 11. července jsme se vydali zdolat zajištěnou cestu STROBEL s výstupem na Punta Fiames na hřebeni Pomagangon. Jednalo se krásnou zajištěnou cestu klasifikace C s převýšením 450 metrů, celkové převýšení trasy cca 900 metrů.

Ve středu 12. července jsme opět přejeli do oblasti Sella do městečka Corvara a lanovkou vyjeli na Valun. Zde jsme šli zajištěnou cestou na vrchod Piz da Lech (2910 m.n.m.)

Ve čtvrtek 13. července jsme provedli náš poslední výstup krásnou vzdušnou zajištěnou cestou na vrchol Col Rosa (2160 m.n.m.). Na vrcholu jsou zbytky opevnění z první světové války.

V pátek 14. července jsme se vrátili zpět.

 

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webulogo zonerama