facebook youtube zonerama logo instagram

Dolomity-Brenta 2018

Ve dnech 30. června až 8. července 2018 jsme v čtyřčlenné skupině vyrazili do západní části italských Dolomit, pohoří Brenty

 Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu logo zonerama

Zájezdu se zúčastnili čtyři členové odboru KČT Sopotnice: Petr Lžičař, Hana Lžičařová, Miroslav Belka a Jana Belková. Doprava osobním automobilem.

  1. Sobota- vyrazili jsme v brzkých ranních hodinách a kolem půl šesté odpoledne jsme dorazili do kempu FAE u městečka Pinzolo v pohoří italské Brenty. Při příjezdu bylo krásných 28°C a kemp byl poloprázdný.
  2. Neděle – hned druhý den jsme se rozhodli využít příznivého počasí a vyrazili jsme na dvoudenní přechod. Vyjeli jsme lanovkou z Madonna di Campiglio na Passo del Groste. Odtud jsme vyrazili k chatě Tucket, pokračovali dále k chatě Alimonta a následně po Via Ferrata delle Bocchette na chatu Pedrotti, kde jsme přenocovali. Na chatě bylo velmi málo ubytovaných a pobyt byl velmi příjemný.
  3. Pondělí – ráno jsme se vzbudili do překrásného a teplého rána. Oblačnost se držela pod námi a naprosto modrá obloha s krásně osvětlenými skalními štíty nás přímo okouzlila. Po sedmé hodině jme vyrazili cestou Via ferrata alpin Livio Brentari až k chatě S. Agostini. Od chaty jsme hned vyrazili cestou Via ferrata Castiglioni na chatu XII. Apostoli. Zde jsme se jako jediní hosté občerstvili a vyrazili jsme sestupovou cestou ke stanici lanovky Pra Rodont do Pinzola.
  4. Úterý – ačkoliv jsme si na úterý naplánovali lehčí trasu, nakonec to také byla docela pěkná túra. Autem jsme dojeli k chatě Nambrone, odkud jsme nádherným, ale strmým svahem, stoupali kolem vodopádu až k chatě Cornisello. Museli jsme zdolat 800 výškových metrů a neméně jednoduchá byla i sestupová cesta. Za ty výhledy to ale stálo.
  5. Středa – ve středu jsme ukončili pobyt v kempu FAE a přejeli jsme do druhého plánovaného ubytování poblíž městečka Sopraponte u jezera Lago de Garda. Cestou jsme zastavili u jezera Lago di Idro, kde jsme vyrazili na Via ferratu Sasse, která vede po skalním útesu u břehu jezera.
  6. Čtvrtek-odpočinkový den. Podnikli jsme poznávací výlet k jezeru Lago di Garda a navštívili historické městečko Sirmione.
  7. Pátek – po čtvrtečním odpočinku jsme plni sil vyrazili na do městečka Lodrino, kde nám byla doporučena Via ferrata Caspai s výstupem na vrchol Corna di Caspai (1393m). Jednalo se nádhernou vzdušnou zajištěnou cestu, jejíž poslední úsek je řazen do obtížnosti D/E.
  8. Sobota–v sobotu jsme navštívili adventure park „Parco delle Fucine“ u městečka Casto, kde je pro návštěvníky připraveno cca 14 zajištěných cest různých obtížností. My jsme si prošli soutěskou k chatě Paradiso a zpět.
  9. Neděle – návrat domů