facebook youtube zonerama logo instagram

Cyklozájezd Litoměřicko 2021

Ve dnech 4. až 6. června 2021 jsme v tradičním jarním termínu pořádali cyklistický zájezd do okolí Litoměřic, kterým jsme navázali na loňské putování kolem řeky Ohře.

Vyrazili jsme v pátek v šest hodin ráno a dojeli jsme autobusem do Loun, kde jsme v loňském roce končili. Po cyklotrase číslo 6 jsme vyrazili po proudu řeky Ohře na Libochovany, Doksany, Terezín až do Litoměřic. Zde jsme měli zajištěno ubytování v hotelu Labe. 

Následující den jsme vyrazili přes České středohoří k zámku Ploskovice, dále pak přes Třebušín, Homole u Panny až do Velkého Března. Zde jsme se napojili na Labskou cyklotrasu a proti proudu řeky jsme se vydali do Ústí nad Labem, následně na Střekov, Libochovany a Velké Žerovnice zpět do Litoměřic.

Závěrečný den jsme pokračovali proti proudu řeky do Roudnice na Labem, kde jsme se napojili na cyklotrasu 3102 do obce Rovné, odkud jsme po modré TZ vyšli na horu Říp (461 metrů n.m.). Po zdolání vrcholu jsme se přes obec Bechlín a Horní Počaply napojili zpět na cyklotrasu kolem Labe a dojeli po ní až do Mělníka, kde jsme letošní putování ukončili.
Celkem se  letošního zájezdu zúčastnilo 43 cyklistů a najeli jsme dohromady přibližně 180 kilometrů.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu    zonerama