facebook youtube zonerama logo instagram

Cyklozájezd JIzerské hory 2022

Ve dnech 3. až 5. června 2022 jsme v obvyklém jarním termínu pořádali cyklistický zájezd do okolí Jizerských hor.

Vyrazili jsme v pátek v šest hodin ráno a dojeli autobusem do obce Polubný. Zde jsme vyložili kola a vyrazili jsme po cyklotrase č. 22 do oblíbené horské osady Jizerka. Pokračovali jsme dále po cyklotrase směrem na Smědavu a po Kasárenské silnici jsme dojeli k hoské stanici Knajpa a následně jsme dojeli k rozhledně Na Čihadle, ze které je hezký výhled na místní přírodní rezervaci. Dále jsme pokračovali k vyhlídce Krásná Máří, odkud je překrásný výhled do údolí směrem na Hejnice. Poté sjíždíme do obce Oldřichov v Hájích a občerstujeme se v hospůdce Hausmanka U Kozy. Následně pokračujeme po cyklotrase 3006 Viničnou cestou až do Hejnic. Od tud to již bylo kousek do Bílého Potoka, kde jsme měli ubytování v rekreačním zařízení Jizerky.  

Následující den jsme vyrazili přes Raspenavu do Frýdlantu, kde jsme se podívali k zámku a do středu města. Počasí nám trochu nepřálo, takže jsme se museli chvilku zdržet v místních pohostinských zařízeních. Když se počasí umoudřilo, vyšlápli jsme si k rozhledně Frýdlanstká výšina. Dále pokračujeme po cyklotrase 3016 až do obce Višňová, kde se napojujeme na cyklotrasu 3039, po které jsme dojeli do obce Heřmanice a zde k místní rozhledně. Z jejího vrcholu bylo vidět do nedalekého polského povrchového lomu Turow. Následně jsme pak pokračovali přes Dětřichov do Frýdlantu a zpět přes Raspenavu do do Hejnic a Bíleho Potoka.

Závěrečný den našeho cyklo putování jsme se nechali autobusem vyvést na parkoviště u Smědavy. Někteří zdatní (převážně s elektrokoly) to ale vyšlapali. Následně jsme vyjeli opět ke Knajpě a pokračovali přes Kristiánov na Šámalovu chatu. Po malém občerstvení jsme dojeli na Královku, kde někteří z nás využili možnosti vyjít na rozhlednu a podívat se za slunného počasí široko do kraje. Pak jsme již pokračovali přes Lučany nad Nisou do Nové Vsi nad Nisou a dále až do Železného Brodu, kde jsme letošní putování ukončili.
Celkem se  letošního zájezdu zúčastnilo 40 cyklistů a najeli jsme dohromady přibližně 165 kilometrů.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu    zonerama