facebook youtube zonerama logo instagram

Cyklozájezd Brdy 2023

Ve dnech 2. až 4. června 2023 jsme v obvyklém jarním termínu pořádali cyklistický zájezd do oblasti Brd a okolí města Příbram.

Vyrazili jsme v pátek o půl šesté ráno a hned jsme nabrali pěkné zpoždění. Měli jsme jiný vlek na kola a něž jsme se naučili systém skládání kol, trochu nás to zdrželo. I přesto, že jsme do Rokycan, kde jsme začínali první trasu, přijeli až v poledne, vše jsme nakonec podle plánu stihli. Vyrazili jsme kolem říčky Klabava do Strašice, dále k zámečku Tři Trubky a pak jsme stále stoupali brdskými lesy kolem Padrťských rybníků až do Nepomuku a pak jsme sjeli do Příbrami, kde jsme byli ubytovaní k hotelu Belvedere.

Druhý den jsme udělali okružní jízdu, kdy jsme si vyjeli na Svatou Horu, dále jsme navštívili památník vítezství bitvy u Slivice a Makovou horu.

Třetí den jsme přes Jince dojeli do Hořovic, kde jsme se podívali k zámku a následně jsme pokračovali až do Berouna, kde jsme náš cyklo výlet ukončili.

Tento rok nám počasí nadmíru přálo, všechny tři dny byly zalité sluncem a teplota byla přímo ideální k cyklistice. Pevně věřím, že jsme si to všichni užili a opět jsme měli možnost poznat další hezké kouty naší země.

Celkem se letošního zájezdu zúčastnilo 31 cyklistů a najeli jsme dohromady přibližně 160 kilometrů.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu    zonerama