facebook youtube zonerama logo instagram

Cyklozájezd Děčínsko 2024

Ve dnech 7. až 9. června 2024 jsme opět v obvyklém jarním termínu pořádali cyklistický zájezd, tentokrát do oblasti Děčínska.

Vyrazili jsme v pátek ráno a zamířili do Ralska, kde jsme z vleku složili kola a vydali se na první cyklo jízdu našeho zájezdu. Za příjemného počasí jsme vyrazili k bývalému vojenskému letišti a následně po cyklotrase vedoucí podél řeky Ploučnice do České Lípy. Zde jsme si prohlédli náměstí a pokračovali jsme dále podél Ploučnice přes Benešov nad Ploučnicí až do Děčína, kde jsme měli zajištěno ubytovaní v prostorách zrekonstruované zámecké sýpky.

Druhý den hned ráno nás autobus i s koly převezl do Drážďan. Nejprve jsme si udělali pěší prohlídku historického centra a po návratu k autobusu jsme vyložili kola a vydali se na jízdu podél Labe zpět do Děčína. Za naprosto ideálního slunného počasí jsme pohodovou jízdou dorazili v podveřerních hodinách zpět na ubytování. 

Třetí den jsme pohračovali proti proudu Labe do Ustí nad Labem, zde jsme si vyšlápli na vyhlídku k zámečku Větruše a následně přes kopec sjeli do Třemice. Odtud se někteří jeli podívat k jezeru Milada (zatopený bývalý povrchový lom) a ostatní do Stádic, kde jsme se podívali k pomníku Přemysla Oráče. Dále jsme pak pokračovali podél řeky Bílina až do Teplic,  kde jsme náš cyklo výlet ukončili.

Všechny tři dny bylo nádherné počasí, s dostatkem sluníčka a ideální teplotou k cyklistice. Opět jsme poznali mnoho pěkných míst naší země a tentokrát i půvabný kousek Německa. Pevně věřím, že jsme si to všichni užili.

Celkem se letošního zájezdu zúčastnilo 39 cyklistů a najeli jsme dohromady přibližně 190 kilometrů.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu    zonerama