facebook youtube zonerama logo instagram

Cyklozájezd Znojemsko 2019

Ve dnech 27. až 29. září 2019 jsme uskutečnili cyklozájezd na jižní moravu do oblasti kolem Znojma. Celkem se zúčastnilo 44 cyklistů.

Naše putování jsme započali v Jevišovicích, a vyrazili jsme směrem na Boskovštejn a Hluboké Mašůvky. Přes Mramolice, Citonice a Mašovice jsme dojeli do NP Podyjí. Zde jsme navšívili vyhlídku Králův stolec, odkud je uchvátný pohled na hluboké údolí řeky Dyje. Dále jsme pokračovali do Hradiště, kde se nám otevřel nádherný výhled na město Znojmo. Pak jsme podél Gránického potoka sjeli k řece Dyji a pokračovali přes Sedlešice, Strachotice a Slup do Jaroslavi, kde jsme měli zajištěno ubytování v Penzionu Podzámčí. Večer jsme vyrazili na ochůtnávku vína k místnímu vinaři.

Druhý den jsme hned ráno přejeli státní hranici a jeli jsme po rakouských cyklostezkách mezi vinicemi směrem k městu Retz. Vyšlápli jsme si na vyhlídku Heiliger Stein a přejeli hranici na českou stranu do obce Hnánice. Dále jsme pokračovali přes Šatov a Chvalovice zpět do Jaroslavic. Cestou jsme se ještě stavili na vyhlídce Lamperberg, odkud jsou krásné výhledy na rakouské vinice.

Poslední den jsme za nádherného slunného počasí vyrazili přes Dyjákovice, Novosedly, Brod nad Dyjí a Pasohlávky do Pohořelic. Celkem jsme našlapali přibližně 170km.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu zonerama