facebook youtube zonerama logo instagram

Rakousko 2019 - Hochkoenig

Ve dnech 29. srpna až 1. září 2019 jsme v osmičlenné partě (z toho pět členů odboru) zajeli již potřetí do oblasti rakouského Hochkoenigu.

Hlavním naším cílem byla opět zajištěná cesta Koenigsjodler v horském masivu Hochkoenig, kterou jsme šli již v roce 2014 a 2016 a velmi jsme si ji oblíbili. Letos jsme si ale naplánovali, že po výstupu přespíme na vrcholu Hochkoenigu na horské chatě Matrashaus ve výšce 2940 metrů na mořem.

Ve čtvrtek 29. srpna jsme ve večerních hodinách dorazili do Dientenu, kde jsme měli zamluveno již osvědčené ubytování na statku.

Druhý den ráno jsme vyrazili v 5:15 z parkoviště chaty Erichhutte a kolem poledne jsme šťastně dorazili na vrchol hřebene. Počasí nám celý výstup celkem přálo, ale před konce výstupu začalo pršet, takže na chatu jsme dorazili za pěkného deště. Zde ale bylo velmi příjemně, takže jsme měli čas a prostor vše usušit.

Druhý den ráno jsme si přivstali na východ slunce a po snídani jsme sestupovali za krásného počasí okružní cestou 430 k chatě Mitterfeldalm, dále na Arthurhaus a po nádherné cestě Via Alpina až k výchozímu parkovišti.

Třetí den jsme brzy ráno vyrazili směrem zpět k domovu, ale cestou jsme se stavili u města Bad Ischl, kde jsme měli naplánovanou zajištěnou cestu Katrin Klettersteig. Vyjeli jsme lanovkou Katrinseilbahn a tím se značně přiblížili k nástupu této cesty. Cesta vedla hezkou vzdušnou cestou na vrchol Katrin ve výšce 1542 metrů. V odpoledních hodinách jsme nasedli do auta a ve večerních hodinách dorazili domů. Všichni jsme byli výletem nadšeni a slíbili si nějaké další pokračování příští rok.

Fotogalerii z akce můžete shlédnout na webu logo zonerama